PRP Saç Tedavisi Hangi Durumlarda Tercih Edilir?

Genel prensip olarak saç ekimi operasyonu 22 yaşından önce uygulanmamaktadır. Daha genç yaşta saç dökülmesi yaşayan kişilere ve saç dökülmesi saç tedavisi uygulandığı gibi hangi yaşta olursa olsun P.R.P. ve saç mezoterapisi tedavileri ölmeye yüz tutan köklerin yeniden canlanmasına, saç tellerinin sağlıklı bir yapı kazanmasına sebep olmaktadır. Ayrıca, P.R.P. tedavisi saç ekimi ortaya çıkan sonuçların korunması ve daha etkili olması içinde uygulanır.

PRP Uygulaması Nasıl Yapılır?

Kişinin kendi kanı kullanılarak uygulanan bu yöntem, saç tellerinin canlanmasına ve sağlıklı olmasına katkıda bulunur. PRP tedavisinde venöz kandan 10 cc. alınır. Sonrasında ayrıştırılan kandan trombosit, pıhtılaşma faktörleri, PGF (Trombosit büyüme faktörü) içeren kırmızı kan özel bir işleme tabi tutularak seyrelmiş bölgeye enjekte edilir. Doku yenilenmesini amaçlayan bu yöntem yaklaşık 30 dakika sürmektedir ve hastanın hissi kan alma ve iğne hisleri ile eşdeğerdir.

Saç Ekimi ve PRP Tedavisi

Platelet yönünden zengin plazma anlamına gelen P.R.P yöntemi (Platelet Rich Plasma) çeşitli saç sorunlarının tedavilerinde tercih edilmektedir. Özellikle saç dökülmelerini önlemek için uygulanan P.R.P. saç tedavisi aynı zamanda zayıflamış saç köklerinin canlandırılmasında da etkili olduğundan saç ekimi ile PRP yönteminin edilmesini de beraberinde getirmiştir.

 

Saçlarınızın dökülmesini önlemek ve daha dolgun daha hacimli görünmesini istiyorsanız P.R.P. ile saçlarınızın nasıl güçleneceği hakkında bilgi alın!