FUE Tekniği ile Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Nakledilecek saçların alınacağı bölge işlem için hazırlandıktan sonra uygun durumdaki saç kökleri tek tek toplanır. FUE motoru aracılığı ile 1 mm’den küçük (0,6 mm-0,8 mm arası) kesi uçları (punchlar) ile kök toplama işlemi gerçekleştirilir. Alınan foliküller (greft ) 2-3 saç hücresi içermektedir. Bu esnada köklerin zarar görmemesi çok önemli bir noktadır. Bu direk olarak ekibin tecrübesi ile ilintili bir konudur. Saç nakli esnasında donör bölgeden binlerce kök çıkarılacağı için kullanılacak ucun küçüklüğü bölgenin iyileşme sürecini etkileyecektir. Kök toplama işlemi özen ve uğraşı gerektiren bir işlemdir. Hasta bir nakilde alınan greftler ile 10.000-12.000 kadar saç teline kavuşabilir. Tüm kıl kökleri toplanıldıktan sonra bunların ayrılma işlemine geçilir. Yine tek tek tüm köklerin ayrılmasından sonra ise ekim işlemi yapılmaktadır.

Saç Ekiminde Köklü Değişiklikler Getiren Teknik FUE

2000’li yıllar ile birlikte uygulanmaya başlayan FUE saç ekimi yöntemi (Follicular Unit Extraction), o güne kadar yapılmakta olan saç ekimi operasyonları ile ilgili köklü bir takım değişiklikler getirmiştir. FUE saç ekim yöntemi ile gelen yeniliklerin bazıları şunlardır:

FUE yönteminde saç derisinde kesi yapılmaz; bu hem operasyon esnasında hem de iyileşme sürecinde hastanın rahatı için çok önemli bir etkendir.

FUE ile yapılan saç ekimi operasyonu sonrasında dikiş atılması gerekmez.

FUE operasyon sonrasında yara ve kesi izi kalmayacak olması saçların estetik görünümüne yansımakta ve hastanın bu kaygısına son vermektedir.

FUE Saç ekimi operasyonu lokal anestezi ile yapılır. Operasyon gün boyunca ara verilerek yapılabilir.

 

FUE tekniği ile yapılan saç ekimi ile kaybettiğiniz saçlarınıza yeniden nasıl kavuşacağınız hakkında bilgi alın.