Bayanların saçlarıda tıpki erkeklerde olduğu gibi dökülebilir ve kadın saç dökülme problemlerine çözüm olarak erkeklerde olduğu gibi saç ekimi yapılabilmektedir. Bayanlarda saç ekimi günümüz şartlarında çok kolay ve ağrısız yapılabilmekle beraber sonuçlarıda tatmin edici seviyededir. Bayanlara bir çok yöntemle saç ekilebildiği gibi özellikle kadınlara için geliştirilmiş saç ekim teknik ve yöntemleride mevcuttur.Bayanların saçlarıda tıpki erkeklerde olduğu gibi dökülebilir ve kadın saç dökülme problemlerine çözüm olarak erkeklerde olduğu gibi saç ekimi yapılabilmektedir. Bayanlarda saç ekimi günümüz şartlarında çok kolay ve ağrısız yapılabilmekle beraber sonuçlarıda tatmin edici seviyededir. Bayanlara bir çok yöntemle saç ekilebildiği gibi özellikle kadınlara için geliştirilmiş saç ekim teknik ve yöntemleride mevcuttur.

Bayanlara Saç Ekilebildiği Durumlar

1- Doğuştan anlı normalden geniş (erkek alnı) olan bayanlara
2- Kafasında yara, ameliyat, yanık veya saç kıran sebebi ile lokal olarak saçı olamayan bayanlara,
3- Doğuştan seyrek saçı olan bayanlara,
4- Erkek tipi saçı dökülen bayanlara,
5- Hamilelik sırasında dökülen ve geri gelmeyen saçlara sahip kadınlara,
6- Kafa tepe bölgesinde döner alan açıklığı olan kadınlara

Bayan Saç Ekiminden Beklentiler

Kadın saç ekimleri sonrası beklentinin ne olduğu çok önemli olup saç ekiminin sayısal değerlerle yapılan bir tedavi şekli olduğu mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Ortalama olarak sağlıklı saçlara sahip bir kadında yaklaşık olarak 150 binin üstünde saç kökü mevcuttur. Hal böyle olunca saç ekimlerinden beklenti düzeyi iyi analiz edilmelidir. Beklentiye oranla saç ekimi işlemi için karar verilmelidir. Bayanlarda beklenen sonucun alınması için saç ekimi sonrası saç bakımı çok önemlidir. Dikkat ve özenle yapılan saç bakımları kesinlikle destekleyici tedaviler, bitkisel içerikli şampuanlar, vitamin takviyeleri ile hem ekim yapılan saçlar hemde mevcutta var olan saçların güçlenmesine katkıda bulunmak gerekmektedir.

Bayan Saç Ekimi Yöntemleri

Bayanlara bir çok yöntemle saç ekilebileceği içi özellikle kadınlara için geliştirilmiş saç ekim teknik ve yöntemleride mevcuttur.
1- Normal saç ekimi,
2- Traşsız saç ekimi,
3- Choi/Dhi Kalem yöntemi ile saç ekimi,
4- Saç sıklaştırma ekimi

Herhangi bir nedenle kaybettiğiniz saçlarınıza yeniden kavuşmak için bayanlara özel sunduğumuz saç ekimi hizmetlerimiz hakkında bilgi alın.